ČASTÉ DOTAZY

KDY MOHU ZAČÍT DĚLAT ŘIDIČÁK?

Zákon říká, že v den ukončení výcviku musí být žadateli 17 let věku. Naše doporučení je tedy, začít výcvik nejdříve cca 2 měsíce před 17 narozeninami. Aby výcvik nebyl moc natažený a probíhal ve správné intenzitě. Absolvujete vstupní lékařskou prohlídku, odevzdáte vyplněnou žádost a cca do jednoho týdne může výcvik začít.

JAK PROBÍHÁ VÝUKA?

Výuka probíhá v souladu se zákonem 247/2000Sb. o výukách v autoškolách dle učební osnovy. Nestane se vám, že by jste neabsolvovali praktický výcvik na cvičišti a byli „hozeni“ hned do ostrého provozu. Výcvik každého žáka je individuální a přizpůsobuje se schopnostem žáka.

BUDU MUSET CHODIT NA JÍZDY DO MÍSTA UČEBNY?

Nemusíte, pokud bydlíte cca do 3 km od centra města, dojedeme si pro vás. Za tuto službu si nic neúčtujeme.

MOHU PLATIT NA SPLÁTKY?

Ano, je to možné. Splátky jsou bez navýšení. Podmínkou je splacení do konce výcviku a mít předplacené jízdy. Výše splátek je po dohodě s autoškolou.

JAK DLOUHO TRVÁ VÝCVIK?

Standardní délka výcviku je cca 3 měsíce. Při výcviku v rychlokurzu je to minimálně 3 týdny. Samozřejmě za předpokladu, že žák absolvuje závěrečnou zkoušku napoprvé. Záleží tedy na žákovi jak dlouho bude výcvik trvat.

KOLIKRÁT MOHU ZKOUŠKU OPAKOVAT?

Od 1.7.2021 vstupuje v platnost změna zákona o zkouškách. Nově bude mít žadatel 3 pokusy v období 1 roku od první zkoušky. Nepodaří-li se mu ta část zkoušky (test nebo jízda), bude muset opakovat celý výcvik znovu (teorie nebo jízdy).

CO NABÍZÍTE OPROTI JINÝM AUTOŠKOLÁM?

Zakládáme si na tom, že naše autoškola vás opravdu naučí bezpečně řídit vozidlo. Při výukách se dozvíte více než je pouze v učebnicích. Výuku první pomoci u nás vyučuje profesionálka s 20 letou praxí na Zdravotnické Záchranné Službě Karlovy Vary. Úzce spolupracujeme se státní organizací Ministerstva Dopravy BESIP. Dostanete brožury s praktickými radami a drobné dárky od BESIPu.

MÁM ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ, ALE DLOUHO JSEM NEŘÍDIL(A)…

Ano, provádíme kondiční jízdy a dostaneme vás opět do „formy“.